Loading...

Протези за розмірами

Класифікація очних протезів за розміром є найважливішим аспектом процесу припасування, забезпечуючи плавну інтеграцію штучного ока з оком, що залишилося, і оточуючими тканинами.

Очні протези бувають різних розмірів, кожен з яких розроблений з урахуванням унікальних потреб та анатомічних особливостей пацієнта.

Схема очного протезу

В – скронева частина;
В1 – верхня скронева частина;
О – нижня опорна частина;

Н – носова частина;
З – зіниця;
Р – райдужна оболонка;

а – ширина протеза;
L – довжина протеза;
h – висота протеза.

Класифікація за розміром:

  • Великі очні протези або «макропротези», мають розміри, значно суттєвіші, ніж середнє людське око. Зазвичай їх застосовують у випадках тяжкої травми ока чи вроджених деформацій. Макропротези служать структурною заміною всього ока, забезпечуючи стабільність очниці.
  • Очні протези середнього розміру імітують розміри типового людського ока. Вони універсальні і можуть використовуватися при широкому спектрі захворювань очей. Протези середнього розімра можуть бути монокулярними або бінокулярними залежно від потреб пацієнта.
  • Малі очні протези є мініатюрними очними протезами, призначеними для відновлення естетичного вигляду ока у випадках мікрофтальму або енуклеації. Такі протези ретельно створені, щоб імітувати нюанси природного ока, включаючи текстуру райдужної оболонки та забарвлення склер.
  • Мікропротези – це очні протези, в яких використовуються методи мікровиробництва. Вони розроблені для найскладніших операцій на очах. Коли потрібне мінімальне штучне око, у людей із мінімальною тканинною підтримкою.

Протези не поділяються на дитячі та дорослі, протези великого розміру за необхідності підбирають дітям і навпаки

Класифікація розмірів очних протезів:


    Розмір
    Довжина, мм
    Ширина, мм
    Висота, мм

  • Великі
    26 – 30
    20 – 28
    10 – 20
  • Середні
    23 – 26
    18 – 25
    8 – 18
  • Малі
    18 – 23
    16 – 22
    6 – 16
  • Мікропротези
    12 – 18
    9 – 18
    4 – 12

Протез правильного розміру забезпечує гармонійну спільну роботу повік та очних м’язів, забезпечуючи природні рухи очей. Це має вирішальне значення для підтримки належного змащення очей та запобігання ускладненням.

To top