Loading...

Виділення з ока з протезом

Буває таке, що наші пацієнти скаржаться на виділення з ока із протезом. У цій статті ми постараємося внести роз’яснення щодо всіх можливих варіантів цього явища.

Нормальний стан.

Навіть якщо око видалено, воно все ж таки може виробляти сльозу, яка омиває порожнину і захищає її від інфекції. Сльоза омиває штучне очне яблуко і змиває все, що знаходиться на поверхні.

Вас не повинні лякати прозорі виділення, якщо вони змінили колір на зелений, тоді потрібно терміново звертатися за допомогою, бажано до лікаря-офтальмолога і до окопротезиста, щоб він подивився очний протез, т.я. на протезі можуть бути невидимі тріщини та раковинки, які підтримують запалення або натирають опорно-рухову куксу. Патологічні виділення, як правило, може викликати шорсткий або пошкоджений протез.

Анатомічні розлади.

Відсутність очного яблука та носіння протеза може бути причиною порушення нормального механізму сльозовідведення, посиленого виділення слізної рідини через вплив протеза на слизову оболонку. Через це в очній порожнині за протезом може накопичуватися значна кількість рідини. Її застій сприяє появі ознак запалення в порожнині, якнайшвидшому руйнуванню поверхні протеза, появі в «куточках очей» білого виділення, що негативно позначається на зовнішньому вигляді пацієнта і сприяє швидкому зносу протеза.

Ми рекомендуємо проводити туалет порожнини при необхідності, не рідше 1-го разу на 2-3 дні. При цьому протез необхідно видалити з порожнини, промити очну порожнину та протез кип’яченою водою температури тіла та ввести протез у порожнину. Така обробка сприяє профілактиці запальних явищ, поліпшенню зовнішнього вигляду пацієнта та більш тривалому використанню очного протезу. Ця обробка займає зовсім небагато часу і дуже проста в технічному плані (не складніше чищення зубів).

Коли виникає запалення.

Збільшення кількості виділень можливе при нежиті, при інфекційних захворюваннях ока (коньюктивіти). Або не відповідність протеза порожнини ока (тривале носіння більше 2-3 років), мікроскопічні подряпини на його поверхні або стороннє тіло можуть призвести до механічного подразнення і як наслідок – до запалення. Часто невелике коригування протезу може вирішити цю проблему.

Якщо Вам призначили краплі або мазь:

  • краплі можна закопувати не виймаючи протез, піднімаючи верхню повіку;
  • перед закладкою мазі необхідно витягти протез з очної порожнини, ретельно його промийте;
    на внутрішню поверхню протеза нанесіть невелику кількість мазі;
    вставте протез із маззю в порожнину, надлишки мазі акуратно промокніть ватним диском.

Алергічні виділення з ока.

Виділення з очей може викликати алергія на будь-які: лікарські препарати; домашній пил; на пилок рослин, що проявляється в період цвітіння дерев, лугових трав, декоративних, злакових культур та бур’янів; імунологічна реакція на шерсть, пір’я, частинки шкіри та продукти життєдіяльності тварин та інше. Симптоми можуть нагадувати кон’юктивіт.

Лише лікар-офтальмолог зможе розібратися з цією проблемою.

Якщо Ви носите очний протез, за будь-якими скаргами насамперед звертайтеся до офтальмолога.

Виділення з ока з протезом
To top