Loading...

Відмінні риси очних протезів

Залежно від технології виробництва та призначення очні протези поділяються на стандартні (виготовляються в масовому порядку) та індивідуальні.

Індивідуальні очні протези виготовляються для конкретного пацієнта з урахуванням його особливостей кон’юнктивальної порожнини, колірних та рельєфних характеристик райдужної оболонки та склери парного ока.

Стандартні протези виготовляють не враховуючи особливостей очної порожнини конкретного пацієнта.

Прийнято класифікувати ці протези по:

Така класифікація очних протезів є досить умовною. Якщо взяти кілька десятків однотипних протезів (відповідно до класифікації однакових по стороні носіння, формі, розміру, посадці райдужної оболонки, кольору тощо) – всі вони будуть різні між собою.

Усі очні протези виготовляються вручну. Окремі спроби автоматизувати та комп’ютеризувати виготовлення очних протезів (або окремих етапів виготовлення протезу) дотепер не мали великого успіху.

Порівняльна характеристика очних протезів з пластмаси та скла:

    Характеристика очних протезівОчний протез з пластмасиОчний протез зі скла

  • Відповідність елементів райдужної оболонки та склери протеза парному оку Висока Висока
  • Середній технологічний час виготовлення одного протеза 1 робочий день1 робочий день
  • Можливість реставрації Поверхня його може бути відновлена майстром через 12-18 місяців від початку носіння Не підлягає
  • Максимально можливий термін носіння пацієнтом без шкоди здоров’ю від 24 до 30 місяців (після реставрації додатково 6 міс.) 12 міссяців
  • Перші ознаки руйнування від початку носіння з 14-18 місяця від початку носіння з 8 місяця від початку носіння
  • Механічна стійкість під час удару Не б’ється (рекомендується для використання дітям та пацієнтам похилого віку) Б’ється
  • Теплопровідність Низька (рекомендується пацієнтам, які проживають у регіонах з низькими та високими температурами) Висока (відчувається в очній порожнині на морозі та при високій навколишній температурі)

Сучасні технології виготовлення протезів і наш багаторічний досвід доводить: протези з пластмаси добре змочуються сльозою, не викликають алергічних реакцій, природно виглядають порівняно з протезами зі скла.

Незважаючи на явну перевагу пластмасових очних протезів перед скляними, у них, на наш погляд, є один недолік. При протезуванні порожнини кон’юнктивального мішка великого розміру, з глибокими склепіннями, на тлі відсутності ретробульбарної клітковини потрібний очний протез дуже великого розміру. Пластмасовий протез таких розмірів «важкий», може відтягувати повіки та тканини очної ямки донизу, і відповідно погано триматися в порожнині.

Протези не поділяються на дитячі та дорослі, протези великого розміру за необхідності підбирають дітям і навпаки.

Протез утримується в порожнині, головним чином, завдяки притисканню його повіками, і при русі здорового ока здійснює рухи, розмах яких залежить від збереження м’язів, розмірів кукси та від рухливості кон’юнктивальних склепінь.

Класифікація скляних та пластмасових протезів:

To top