Loading...

Про етапи протезування очей

Під час видалення ока слід завжди пам’ятати про необхідність подальшого протезування очної порожнини.

Надання окопротезної допомоги, у міру формування порожнини кон’юнктивального мішка і розвитку анофтальму, проводиться в кілька етапів. Кожен етап характеризується своїми показаннями та обсягами, має свої особливості і тактику. Усі етапи допомоги взаємопов’язані між собою. Кінцевий результат протезування безпосередньо залежить від якості окопротезної допомоги на кожному її етапі.

Умовна структура окопротезної допомоги може бути представлена у вигляді схеми.

1 етап протезування
Підготовка очної порожнини до носіння протеза (психологічний і хірургічний аспект)
Радикально проведені операції з видалення ока
Усунення дефектів анофтальму

Відновлення оптимальних умов для носіння протеза

2 етап протезування

Первинне
протезування

Підбір і заміна очних протезів із числа готових (стандартних форм)

3 етап протезування

Індивідуальне
протезування

Індивідуальне виготовлення протезів відповідно до колірних і рельєфних характеристик парного ока і фонової очної порожнини на стороні анофтальму

ТОВ «ПРОТЕЗИСТ» створено для людей, які втратили орган зору і бажають скористатися нашими послугами первинного (2 етап) та ндивідуального протезування (3 етап) ока.

Первинне протезування

Для кращого формування порожнини первинне протезування у пацієнтів з анофтальмом рекомендується проводити відразу після загоєння рани (зазвичай 10-14 днів з моменту операції)..

Очний протез

За пізніших термінів первинного протезування (більше одного місяця після операції) ) є побоювання, що очна порожнина може звузитися, зменшитися в розмірі. Крім того, настає атонія нижньої повіки зі зміщенням слізних точок, у зв’язку з чим відбувається накопичення в порожнині сльози, розвивається кон’юнктивіт. Повіки червоніють, запалюються, починається випадання вій, з’являються гнійні виділення. У результаті такого тривалого запалення очна порожнина може звузитися настільки, що в неї важко буде вставити навіть найменший протез.

Слід зазначити, що нерідко після енуклеації відзначається опущення верхньої повіки, заворот нижньої повіки, що викликає в лікарів бажання відкласти первинне протезування. У таких випадках, навпаки, необхідне якнайшвидше первинне протезування, яке ліквідує вищевказані дефекти. Протезування на ранніх термінах особливо необхідне дітям, для правильного формування лицьового скелета, і щоб уникнути розвитку асиметрії обличчя. Подальший підбір протеза в цих випадках особливо важкий.

Первинне протезування ока зменшує психологічну травму пацієнта, зумовлену енуклеацією. Добре підібраний протез перетворює хворого, позбавляє його від носіння пов’язки.

Планова заміна протеза після первинного протезування при анофтальмі здійснюється через 2-3 місяці. Протягом цього часу зникає набряк у кон’юнктивальній порожнині, що призводить до збільшення її об’єму. Стандартні (тимчасові) протези виготовляють без урахування особливостей очної порожнини конкретного пацієнта.

Очний протез – фото 2

Очний протез – фото 3

Індивідуальне протезування

Індивідуальне очне протезування – це виготовлення очних протезів відповідно до індивідуальних особливостей пацієнта з анофтальмом, до колірних і рельєфних характеристик парного ока, з урахуванням особливостей стану тканин орбіти.

Цей вид очного протезування є єдиним методом досягнення найбільшого ефекту лікувальної, косметичної, професійної, соціальної та психологічної реабілітації людини, після втрати нею органу зору, – це найкоротший і найефективніший шлях повернення пацієнта до нормального активного життя..

Індивідуальне протезування – фото 1

Індивідуальне протезування – фото 2

Хоч би як вдало було підібрано стандартний (тимчасовий) протез, він у багатьох випадках поступатиметься в косметичному відношенні такому, виготовленому на замовлення.

Протезування починається з огляду пацієнта майстром. Майстер проводить поверхневий огляд очної порожнини з метою визначення придатності для подальшого протезування, доводить до відома пацієнта про переваги полімерних матеріалів, надає рекомендації щодо догляду за очним протезом і порожниною. Після детального огляду порожнини, майстер починає займатися формуванням протеза і його розмірами. Порожнина має бути здоровою і чистою. В іншому разі протезування неможливе.

Так само пацієнту може бути запропоновано скористатися готовим зразком протеза складної форми, для з’ясування реакцій порожнини в процесі використання.

Далі майстер, спільно з пацієнтом, визначають колірну гамму райдужки майбутнього протеза. Слід зазначити, що залежно від освітлення, здорове око дещо змінює колір, тому допускається несуттєве відхилення забарвлення.

У процесі виготовлення може виникнути необхідність у проміжній примірці, тому пацієнту рекомендується бути присутнім під час виготовлення протеза.

Майстри працюють над очними протезами

Майстри працюють над очними протезами – фото 2

Терміни виготовлення індивідуального пластмасового очного протеза обговорюються під час запису на протезування і не перевищують 1 – 2 дні. За бажанням пацієнта може бути виготовлено кілька одиниць протезів, про що необхідно попередити заздалегідь.

Про етапи протезування очей
To top